postapo

10 filmów post apo z metalem w tle

Filmy post apo (postapokaliptyczne) już z natury zawierają sporo metalu. Jednak zawartość metalu bywa różna. Przyjrzyjmy się tym, w których zawartość metalu jest największa!!!

10. Matrix

Matrix z pewnością posiada mocniejsze atuty, niż obecność metalu. Zwłaszcza, że w samym Matriksie metal jest wirtualny. Prawdziwy metal mamy poza Matrixem, czyli tam, gdzie żyją prawdziwy Neo, Morpheus i inni. I w sumie jest to całkiem spoko – mamy te wielkie konstrukcie, w których więzieni są ludzie, statek Nabuchodonozor oraz te wszystkie maszyny, które tam funkcjonują…  Niezły pieniądz byłby w skupie.

9. Niepamięć

To także film, w którym metal gra subtelnie, ale za to bardzo z klasą. Mamy wiele bardzo wysmakowanych scen z udziałem metalu, szczególnie w bazie tych rebeliantów. Subtelny i wysmakowany.

8. Hardware

To niewątpliwie film, w którym metal odgrywa bardzo istotną rolę. Nie tak subtelnie i wysmakowanie, jak w przypadku chociażby Niepamięci, ale za to z przytupem godnym chociażby Terminatora.

7. Wojna światów

Można się spierać czy jest to post apo czy nie. Równie dobrze za post apo z dużą ilością metalu można uznać serię Transformers. Ale subiektywnie wybieram Wojnę światów. Za te rozmaite roboty i maszyny obcych. Bang!

6. Wodny świat

Film nie należy do najwybitniejszych. Można by rzec, że bardzo nie należy do najwybitniejszych. Ale jest w nim naprawdę dużo metalu. Oprócz wody jest głównie metal – wyspy z metalu. I to jest jego bezsprzecznie najmocniejsza strona! To jest piękne!

5. Stalowy świt

W tym filmie metalu nie ma więcej, niż w Wodnym świecie czy w Wall-e. Ale…   no przyznajcie sami!!! STALOWY ŚWIT!!! 🙂 Tu gra to, że to post apo, i że ma prawdziwie metalowy tytuł.

4. Wall-e

Zaskoczeni, prawda? A to przecież takie oczywiste. Wall-e to zdecydowanie post apo. A robocik zajmuje się sprzątaniem świata ze śmieci. Duża część śmieci to metal. Naprawdę dużo metalu. Sam Wall-e też jest z metalu.

3. Turbo Kid

Bardzo wysmakowana wizja post apo, pełna wirujących ostrzy i innych takich. Może jest to film z lekkim przymrużeniem oka, ale na pewno nie przymrużony w kwestii metalu. Jest też bardzo dużo krwi, a krew zawiera przecież żelazo.

2. Terminator: Ocalenie

Najlepszym filmem z serii Terminator jest oczywiście Terminator. Później Terminator 2. A na końcu – od biedy, Terminator: Ocalenie. Wszystkie inne odcinki to żałość i płacz. Ale jednego nie można odmówić całej serii – jest tam metal. Całkiem sporo metalu. I w Terminator: Ocalenie jest go chyba najwięcej. Terminator: Ocalenie jest także najbardziej post apo z całej serii.

1. Mad Max: Fury Road

Jeżeli chodzi o metal w post apo, to Mad Max: Fury Road jest moim osobistym numerem jeden. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że ten pogląd może być nieco kontrowersyjny. Jednakowoż pamiętajmy, że niemalże cała jego akcja toczy się w trakcie jazdy rozmaitymi samochodami. Są tam całe tony rozpędzonego metalu. Czyli to, co wszyscy kochamy!!!

fot. junniferbaya340, pixabay.com, CC0

1 Udostępnień